O lásce

01/05/2016

 

Nedá mi to v tento den nenapsat pár myšlenek o lásce. Bylo toho o ní napsáno už mnoho, ale i tak… Co je tedy láska? A co není?

Láska je:

 

Hřejivá

 

Měkká a něžná

 

Láska rozvíjí a nechává druhého kvést… Stejně jako rozkvétáte i vy uvnitř sebe.

 

Láska je svobodná – dává svobodu jak vám, tak i milované osobě.

 

Láska je zakořeněná – není to nic plochého a mělkého, jedině tak je totiž stabilní a dva lidé mohou vedle sebe růst jako stromy… Jsou oba jedinečné, avšak jeden nevysává energii z druhého, naopak se podporují v růstu. A když přijde bouře, stojí vedle sebe, pevně zakořeněné, a oba ví, že bouře jednoho dne odejde.

 

Láska je přijímající, tedy bere druhého i sebe takové, jaké jsme. Nesnaží se měnit, ale rozvíjet k lepšímu. Miluje bez podmínek, tady a teď a obousměrně.

 

Láska je vědomá – ano, každý z nás činí vědomé rozhodnutí, komu dá svou lásku, čí život bude rozvíjet a od koho si dovolí lásku brát. Nejde se k ní však donutit. Buď je, anebo není, avšak můžeme se vědomě rozhodnout, komu ji dáme a od koho si ji vezmeme zpět.

 

Láska není:

 

Závislost

 

Lpění

 

Obětování se – pokud z vašich úst vychází, že děláte věci pro druhé, aby byli šťastní, a přitom nejste naplnění vy, pak s tím přestaňte. Vaše činy totiž nevychází ze srdce, ale z hlavy. Chcete se zavděčit a druhého si získat a to nemá s láskou nic společného.

Láska není zamilovanost -  to je jen její sestra. Zamilovanost nám pomate smysly. Díky ní vidíme svět, druhého, sebe jinak, než to ve skutečnosti je. Zamilovanost není špatná. Naopak, někdy je příjemné se uvolnit a nechat se unášet na vlně euforie. Je však plochá a nestálá, jako vítr… Avšak láska je hluboká, dlouhodobá a stálá….

 

Jako ty dva stromy, které rostou vedle sebe po mnoho let…

 

Krásný první máj.

 

Vaše Hanka

 

 

 

Hana Wolf je koučka, mentorka, lektorka a životní průvodkyně.

 

Specializuje se především na práci s emocemi a hlubokými transformačními procesy svých klientů. Vede workshopy a semináře na téma osobního rozvoje. Je autorkou online kurzu Jak být okouzlující a stále sama sebou a audioprogramu Umění zdravé sebedůvěry. Spolupracuje se Školou pro Ženy a působí jako školitelka a supervizorka koučů v certifikaci koučů PURE Mind.

 

Více informací o Hance naleznete zde

 

Reference na práci Hanky najdete zde

 

Seznam akcí a seminářů s Hankou je zde

Facebook
Twitter
Please reload