Díky 2017 a vítej 2018

22/01/2018

 

Možná si pamatujete příspěvek z loňského roku, který se jmenoval "O nových začátcích". Hodnotila jsem v něm uplynulých 9 let a byla jsem zvědavá, jakým směrem se bude ubírat zásadní rok 2017. Byla jsem plná očekávání a napětí z toho, co mě čeká. Je pravda, že umím jisté techniky, kterými mohu nahlédnout do budoucnosti, ale upustila jsem z nich. Nebyla bych pak překvapená a pravděpodobně bych si selektivně vybírala jen to, co vidět chci. A tak jsem se nechala unášet... Jaký tedy byl rok 2017? A jaký bude 2018? O tom dnes. 

 

Rok 2017

Nazvala bych ho jedním jediným přívlastkem. A tím je: TRANSFORMAČNÍ. Takový byl můj rok. Ruku v ruce také dodávám, že to byl rok náročný, dynamický a plný změn. V mém životě nezůstal stát kámen na kameni a neunikla žádná oblast mého života. Kromě bydliště se změnilo úplně všechno. Připadala jsem si jak motýl, který prošel úplně všemi fázemi proměny. Místy to bylo hodně náročné a bolavé. Nebyla to bolest emoční, ale cítila jsem se, jako když se uvnitř mě přeskládávají struktury. Nemilosrdně odcházela stará životní přesvědčení a vše, co již neslouží. Ale také mnoho nového přišlo. Jen bylo potřeba si na zásadní životní změny zvyknout a přijmout je. Vždyť to bylo to, co jsem si tak dlouho přála. 

 

Celým rokem mě provázel magický výcvik kněžek. Po každém víkendu se začalo zhmotňovat téma, na kterém jsme s kněžkami pracovaly. Kdyby mi někdo před výcvikem řekl, jak moc se toho u mě změní, nevěřila bych mu. Říkala bych si, že takové změny zaberou nejméně pět let a ne jeden jediný rok. No, asi bylo vše připraveno... Transformace začala hned týden po prvním víkendu s kněžkami, kdy jsem sama sobě dovolila začít pracovat jinak, než jsem pracovala dosud. Pochopila jsem, že skutečně MUSÍM (a to zcela vědomě a veřejně) vnášet do práce s lidmi své schopnosti, které mi byly naděleny. Přestala jsem samu sebe považovat za blázna a pochopila obrovskou sílu práce s energií a rituály. Začali přicházet podobně naladění klienti a práce nese podle jejich slov své ovoce. 

 

Také jsem si dlouhou dobu přála vytvořit vlastní prostor a vdechnout život do projektů, které jsou odrazem mého nitra. A tak jsem díky kamarádce Katce našla krásný prostor, který využívá dokonce celá formace Školy pro Ženy. Klienti se cítí bezpečně a rádi se ke mně vracejí. Prý si odpočinou a nabijí se. Aby také ne. Celé léto jsem totiž intenzivně pracovala na tom, aby bylo místo důkladně energeticky očištěno, nabito a aby to v něm svítilo pozitivní tvořivou energií (samozřejmě jsem nezapomněla na mé oblíbené feng shui, ale řídila jsem se převážně svou intuicí a citem). Katka Chytra navíc celé dílo dokončila rituálem, o který jsem ji požádala při kolaudaci prostoru. A že to tam sviští :-).

 

Nemohu se nezmínit o nových projektech. Vždyť je to má energie, mé srdce a do jisté míry vyšší smysl mé existence. Zrealizovala jsem tento web a celý ho za pomoci úžasné Tamary Gajduškové dala dohromady. Tedy já ho napsala a Tami ho doladila. Dala webu cit a jemnost, kterou bycha asi já sama nedokázala. Také jsem pustila uzdu své pověstné vodnáří fantazii a vymyslela nové workshopy, které stoprocentně rezonují s mým nitrem. Jsou jako moje děti a moc mě těší, že mohu skrze ně léčit lidi, uzdravovat jejich stará zranění a rozpouštět bloky, které jim brání v naplněném životě. Chtěla jsem rovněž vytvořit komunitu žen, která se bude ráda potkávat a zářit v ženské energii, což se prostřednictvím Dámských dýchánků povedlo. Také jsem udělala jedno rozhodnutí, kdy si nejeden člověk ťukal na čelo. Přestěhovala jsem Transformační prodloužený víkend do Hranic. V Praze byl v roce 2016 vyprodaný a nebyl objektivní důvod ho jakkoli měnit. I přes to jsem se rozhodla, že je třeba svítit mimo hlavní město. Cítila jsem, že je čas začít využívat místo, kde jsem vyrostla a které skrývá tolik krás. Stačilo jen sednout na vlak a užít si krásné jízdy směr Hranice na Moravě. Bylo to rozhodnutí, ze kterého mám velkou radost. 

 

A konečně to nejzásadnější. V květnu proběhl víkend s kněžkami na téma láska a partnerství, 1. července jsem si nechala postavit konstelaci na naplněnou lásku, pak se mi vytopil byt a já věděla, že přijde něco nového. A taky že ano. V době, kdy se opravovaly následky té potopy, jsem potkala Pavla. Oba jsme po velmi krátké době věděli, že jsme jeden pro druhého a že toto je ono. Transformace se vším všudy. Stala se ze mě šťastná zadaná žena. Čím déle spolu jsme, tím víc cítím, že se naše duše potkaly a našly. Jak to zpívá Jožo Ráž v mé oblíbené písničce "Bosorka" (ten název je výstižný sám o sobě):

 

"Ani sme sa nehľadali a predsa sme sa našli

Ani sme to netušili a boli sme jasní"

 

Já dodávám: "A jsme spolu šťastní"

 

To je vše podstatné z roku 2017. Málo toho nebylo, ale čekala jsem, že to bude jízda.

 

Rok 2018

Jaký bude? Moje intuice mi říká jedno slovo: ZÁZRAČNÝ. Jak to vím? Nevím, cítím to. A to jsem si nevykládala karty a ještě si ani nevytvořila nástěnku vizí. Jednoduše je to silný niterný pocit kdesi hloubi mě samé. Když jsem si 2.1. nechala ostříhat vlasy se záměrem, aby odešlo vše, co mi již neslouží, cosi se dalo do pohybu. Zatím jen tuším, že něco přijde a že bude to stát zato. Takže jak říkají Američani: Stay tuned, neboli zůstaňte na příjmu. Budu s Vámi průběžně své zázraky sdílet :-)

 

Mějte se krásně

 

Vaše Hanka

 

 

 

Hana Wolf je koučka, mentorka, lektorka a životní průvodkyně.

 

Specializuje se především na práci s emocemi a hlubokými transformačními procesy svých klientů. Vede workshopy a semináře na téma osobního rozvoje. Je autorkou online kurzu Jak být okouzlující a stále sama sebou a audioprogramu Umění zdravé sebedůvěry. Spolupracuje se Školou pro Ženy a působí jako školitelka a supervizorka koučů v certifikaci koučů PURE Mind.

 

Více informací o Hance naleznete zde

 

Reference na práci Hanky najdete zde

 

Seznam akcí a seminářů s Hankou je zde

 

Facebook
Twitter
Please reload